JM Royal Beauty Salon - шаблон joomla Mp3

Päikesevalgust sinu hingele!

Kinesioteipimine

Konsultatsioon 3.-€

10 cm teipi   0.50 €

Mis on kinesioteipimine?

     Kinesioteipimise tehnika lõi kiropraktik dr. Kenzo Kase Jaapanis 1970ndatel aastatel. Dr. Kase sai artriidipatsiente ravides aru, et kuigi teraapiaseansi ajal on võimalik patsiendi vaevusi leevendada, tulevad valud tagasi kohe, kui patsient oma igapäevategevuste ja valede asendite juurde naaseb. Oma teadmisi ja praktilisi kogemusi kombineerides töötas dr. Kase välja kinesioteibi: vahendi, mille abil saab ravi jätkuda ka siis, kui patsient on terapeudi juurest juba lahkunud.

   Kinesioteip on mitmekülgne ja taskukohane abivahend keha iseeneslikuks paranemise toetamiseks ja teraapiaseansi järel ravi pikendamiseks. Kinesioteip ei piira liikuvust, selle mõju avaldub koheselt ning sobib nii professionaalseks kui ka iseseisvaks kasutamiseks.

Vigastused ja tervisehädad kaasnevad nii aktiivse kui ka passiivse elustiiliga. Polegi vahet, mis põhjusel on üks või teine vigastus tekkinud: enamik neist nõuab paranemiseks aega. Lihtsatest vigastustest saavad pahatihti aga kroonilised tervisehädad, sest enamik meist kas ei saa või ei suuda liikumatult lamada ja kehale seda hädavajalikku puhkust võimaldada. Kiire eluviisi korral võib abi olla kinesioteipimisest: see paranemisprotsessi kiirendav ja toetav ravimeetod aitab ka igapäevatoimetusi tehes kehal taastuda ning ei piira sealjuures meie keha liikuvust.

Kinesioteipimist saab kasutada erinevate probleemide leevendamiseks.

 • Normaliseerib häirunud funktsioone
 • Parandab lihaste aktivatsiooni
 • Läbi asenditundlikuse parandamise stabiliseerib liigeseid
 • Kiirendab ja parandab verevarustust, lümfi- ja ainevahetuse protsesse
 • Alandab turseid
 • Vähendab ülekoormusest tekkinud lihaspingeid
 • Leevendab valu, vähendab valutundlikust läbi valuretseptorite mõjutamise
 • Säilitab trauma järgselt keha normaalse liikuvuse
 • Aitab vältida krampe (n. pikematel jooksuetappidel)
 • Aitab ennetada traumasid spordis (n. tennis, kergejõustik, korvpall, jalgpall, võrkpall jne)
 • Aitab vähendada armkoe liiteid
 • Kiirendab verevalumite ehk hematoomide kadumist

Millal peaks kasutama kinesioteipi?
Kõige laialdasemalt leiab kinesioteipimine kasutust spordis ja taastusravis. See on efektiivne skeletilihassüsteemi vaevuste vähendamisel, mis aitab kaasa ülekoormusest või traumast kahjustatud piirkonna taastumisele, tagades toestuse ilma liikuvust takistamata. Lisaks aitab kinesioteip alandada turseid ja valu, võimaldades nii säilitada keha normaalse liikuvuse – nii traumajärgselt kui ka trauma ennetamiseks. Näiteks pikematel jooksuetappidel aitab kinesioteipimine vältida krampe.

Kuidas kinesioteip toimib?
Ülekoormatud või traumeeritud lihas tursub. Turse tulemusena lümfi- ja vereringe aeglustub. See põhjustab nahaaluse surve suurenemise ja valuretseptorite aktiveerumise. Õigesti paigaldatud kinesioteip tekitab naha ülestõstmise efekti, laiendades ruumi naha ja lihase vahel.
Kinesioteip ei sisalda medikamente ja sel pole ka negatiivseid kõrvaltoimeid.

KES SAAVAD KINESIOTEIPIMISEST ABI?

Kinesioteibi omadused

Valmistatud kangast ja kleepub akrüülliimi toimel

Elastne, veekindel ja laseb õhku läbi

Hüpoallergiline ning ei ärrita nahka

Toimeainevaba

Lateksivaba