JM Royal Beauty Salon - шаблон joomla Mp3

Päikesevalgust sinu hingele!

Kuputeraapia

Kuputeraapia on efektiivne ravimeetod, mida on varasematel aegadel ka Eestis palju kasutatud.  Hiina meditsiinis on kuppude kasutamine haiguste ravis väga tähtsal kohal.

Kuppude panemise eesmärgiks on energia ja vere liikumise soodustamine kanalites ning väliste patogeenide ehk haigustekitajate eemaldamine. Eriti efektiivsed on kupud vere või qi seiskumisest tingitud valude raviks

Kuputeraapia erinevateks vormideks on kupumassaaž ja kuppude jätmine kehale 5-10 minutiks.

Kõige enam kasutatakse klaasist kuppe, kuid on ka kummist, plastmassist, pambusest, loomade sarvedest vms. kuppe.

Kupud on efektiivsed erinevate valude raviks: kaela- ja seljavalu, liigesvalu, pingest tingitud peavalu, külmetushaiguste jne. raviks. Haiguste profülaktikaks on eriti hea toimega kupumassaaž.

 

Gua Sha

Gua sha on Aasia raviviis. Gua tähendab "kraapima" ja sha "akuutne haigus". Samuti kasutatakse sha`d kirjeldamaks vere seiskumisest tingitud petehhiaid (punktverevalumid). Niisiis "haiguse ära kraapimine, mille käigus võivad tekkida väikesed verevalumid".

Hiina meditsiini järgi on sagedaseks valude põhjuseks qi või vere seiskumine ehk staas. Gua sha on üks efektiivsetest tehnikatest, mida kasutatakse qi ja vere uuesti liikuma panemiseks. Kui probleem on väga tugev, siis võivad tekkivad verevalumid olla üsna tumedad. Verevalumid kaovad 2-4 päeva jooksul.

Enne Gua sha kraapimise alustamist määritakse vastav keha piirkond spetsiaalse ravimtaimedest õliga kokku. Kasutada võib ka harilikku massaažiõli, kuid selle efekt on nõrgem, kuna tavalisel õlil puudub qi ja verestaasi kõrvaldav toime.

Gua sha`d võib teha kõikides keha piirkondades. Hiinas on täiesti tavaline ka näo või kaela piirkonna Gua sha, kuid lääne kultuurides piirdutakse esteetilistel põhjustel kehapiirkondadega, mida saab riietega varjata.

Gua sha`d kasutatakse akuutsete ja krooniliste valude, külmetushaiguste, bronhiidi, astma jne. korral.

 

Moksa

Moksateraapia on traditsiooniline hiina meditsiini raviviis, mille puhul kasutatakse haiguste raviks ja profülaktikaks moksaga tekitatud kuumust. Ravimeetod seisneb akupunktuuri punktide või muude keha piirkondade soojendamises moksaga. Tekkinud soojus parandab lokaalselt verevarustust ja soodustab qi liikumist. Moksa põhiliseks koostisosaks on hariliku puju (Artemisia Vulgaris) ürt.

Moksa toime seisneb kanalite soojendamises ja külma hajutamises, seda kasutatakse külmast tingitud valusündroomide ja yangi nõrkusest tekkinud haiguste korral.  Nt. külma tüüpi kõhulahtisus, külmad jäsemed, organite allavaje, tursed, impotentsus, düsmennoröa (valulik menstruatsioon) jne. Samuti kasutatakse Hiinas moksat laialdaselt haiguste profülaktikaks soojendades regulaarselt mao kanalil asuvat nn. "saja haiguse punkti". Selle punkti mõju immuunsuse tõstmisele on tõestust leidnud ka paljudes erinevates lääne meditsiinilistes uuringutes.

Moksat ei ole soovitav kasutada kuuma tüüpi haiguste korral. Nt. palavikuhaigused, maaniad, ärrituvus jne. Samuti võib moksast tekkinud suits ärritada hingamisteid allergiat põdevatel inimestel. Viimasel juhul on soovitav kasutada suitsuta moksat.